מגזין תיירות ונופש

6 סיבות מדוע חברי הצוות שלך צריכים לנצל את ימי החופשה שלהם

עובדים שיבחרו לא לקחת את החופשה שלהם השנה עלולים להזיק לעצמם ולחברה שלך יותר ממה שאתה חושב. הנה הסיבה שאתה צריך לעודד את העובדים שלך לקחת את ימי החופשה שלהם.

ישנן מספר סיבות לכך שחברי הצוות שלך לא ירצו לקחת זמן מהמשרד. פחד להחמיץ קידום, פחד מפיגור בעבודה, או פשוט רצון לחסוך ימי חופשה לזמן אחר הם כל הסיבות הנפוצות להרתיע את האנשים שלך מלהוציא חופש.

ובכל זאת, הבטחת חברי הצוות לצאת לחופשה יכולה להביא שפע של יתרונות לבריאותם ולפרודוקטיביות שלהם, וגם להצלחת הארגון שלך. ישנן מספר דרכים לעשות זאת, כמו לאפשר לעובדים לפצל את זמן החופשה לתקופות קצרות יותר יכולה לעזור לעודד את מי שחשים חרדה מלעזוב לזמן ארוך. מתן תמריצים ליציאה לימי חופשה יכולה לעזור ביצירת תרבות חברה שבה חופשה (נפתח בחלון חדש) אינה בהכרח מזוהה.

לא משנה מה תחליט, פשוט מדיניות חופשה מחושבת היטב יכולה להגדיל את הסיכוי שהעובדים שלך ייצאו לחופשה. הנה עוד כמה סיבות מדוע חברי הצוות צריכים לנצל את ימי החופשה שלהם.

חברי הצוות שלך יהיו רגועים יותר, פרודוקטיביים ומרוצים יותר

נתחיל מהנקודה הברורה ביותר: חופשות עוזרות לך להיטען מחדש. בעוד שחלק מחברי הצוות עשויים להרגיש שנראה טוב יותר להמשיך לעבוד קשה או שהמשרד לא ישרוד בלעדיהם, זה לא מציאותי.

חופשות חשובות ביותר כדי לעזור לעובדים שלך ללמוד להירגע. אם לאנשיך חסרה מיומנות זו, יהיה קשה להתמודד עם לחץ בעבודה בהמשך הקו. כפי שקבעה הפסיכולוגית הקלינית דבורה מולהרן במאמר של USNews.com, "ללא זמן והזדמנות [להירגע], הקשרים העצביים המייצרים תחושות של רוגע ושלווה הופכים חלשים יותר, מה שהופך את זה למעשה לקשה יותר לעבור למצבים פחות לחוצים."

חופשה רק תעזור לעובדים שלך להיות פרודוקטיביים יותר בטווח הארוך. על פי מחקר של החברה לניהול משאבי אנוש משנת 2013, שצוטט על ידי Project Time Off, 75% מאנשי המקצוע והתרבות דיווחו שראו ביצועים טובים יותר מחברי צוות שלקחו יותר ימי חופשה מאשר מאלה שלקחו פחות.

יתר על כן, חופשה יכולה לעזור לחברות לשמור על כישרונות ולהוריד את עלויות המחזור. 78 אחוזים ממנהלי משאבי אנוש מצאו שחברי צוות שלקחו יותר ימי חופשה דיווחו על שביעות רצון גבוהה יותר בעבודה.

הצוותים שלך יתחזקו ביחד

חלק מחברי הצוות חוששים שחופשה עלולה לפגוע בסיכויים שלהם לקבל קידום או העלאה. עם זאת, מחקר של USTA לא מצא הוכחה לכך שהימנעות מחופשה משפרת את הסיכויים לבונוס או העלאה. לקיחת זמן מהעבודה עשויה רק ​​לעזור לאחרים לראות עד כמה חשובה התרומות של כל אחד מחברי הצוות. הסתמכות על אחרים ולקחת את הזמן לתכנן כיצד יכוסו החובות במהלך היעדרותו של העובד שלך גם מחזקת את בניית הצוות ובונה קשרים בין עמיתים לעבודה.

חופשות טובות לבריאות האנשים שלך

מעבר לכך שפשוט עוזרים לכם להיטען מחדש ולהרגיש פחות לחוץ, מחקרים מראים שלקיחת חופשה היא גם המפתח לבריאות הכללית של האדם. מחקר USTA ציין כי גברים שאינם יוצאים לחופשות נוטים יותר לסבול ממחלות לב, בעוד שנשים שאינן לוקחות חופש נוטות יותר לסבול מדיכאון. כבונוס, שמירה על בריאות פירושה שהאנשים שלך ייקחו פחות ימי מחלה, יחסכו כסף ומשאבים עבור החברה שלך.

אי הוצאת ימי חופשה כרוכה ביוקר לעובדים

עובדים שלא יקדישו זמן להירגע יכולים לעלות להם ביותר מדרך אחת. אם הארגון שלך יישם מדיניות 'השתמש בזה או לאבד את זה' בכל הנוגע לימי חופשה, האנשים שלך עלולים להפסיד יותר מאשר רק את הטבות ההרפיה. לפי Project Time Off, עובדים בארה"ב לבדה מוותרים על 52.4 מיליארד דולר בהטבות בריאות קבוצתיות משולבות מדי שנה.

…וזה יכול לעלות גם לחברה שלך

עבור חברות המאפשרות לחברי צוות לעבור זמן חופשה, חופשה בתשלום שלא נוצלה יכולה להשאיר אחריות גדולה במאזני החברה. Project Time Off מציין שחברות אמריקאיות רשמו כ-224 מיליארד דולר בזמן חופשה לא מנוצל, כאשר כ-65.6 מיליארד דולר בימי חופשה בתשלום שלא נוצלו הועברו מ-2014 ל-2015. זו התחייבות בספרים.

ימי חופשה מעוררים חדשנות של עובדים

חופשה יכולה לעורר יצירתיות מעבר רק לעזור לחברי הצוות לשמור על הפרודוקטיביות שלהם ולשפר את הביצועים שלהם. לקחת זמן מחוץ למשרד יכול לעזור להזרים מיצים יצירתיים ואולי אפילו לעזור לאנשים שלך להמציא את הרעיון הגדול הבא שלך.

ביל גייטס מפורסם בשבועות החשיבה שלו, אבל אפילו פשוט לקחת קצת זמן מהשגרה הקבועה של האדם יכול לעשות את העבודה. לדוגמה, קווין סיסטרום הגה את הרעיון לאינסטגרם בזמן חופשה במקסיקו ודרו יוסטון חשב על הרעיון לדרופבוקס בזמן נסיעה.

יתרונות של עובדים בחופשה
תוכן עניינים
אהבתם? למה לשמור בבטן...
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email