מגזין תיירות ונופש

טיפים לשייט לקשישים

האם אתה אוהב את הרעיון לטייל בעולם אבל לא אוהב את המחשבה על ניווט בשדות תעופה סואנים וברחובות עיר לא מוכרים בחיפוש אחר המלון שלך? הפלגות הן דרך מצוינת עבור קשישים לבקר במגוון ערים ומדינות בכל רחבי העולם מבלי לדאוג היכן להישאר, מה לאכול, או לאן ללכת הלאה.

הפלגות מצוינות גם לזוגות, חברים ומשפחות שיש להם רמות שונות של יכולת. מי שרוצה יכול לרדת לחוף ולהשתתף בסיורים, יציאות קבוצתיות ומסעות קניות, בעוד שאחרים יכולים להישאר על האונייה וליהנות ממגוון פעילויות מתוכננות, הופעות מוזיקליות, משחקים ועוד. בנוסף, הפלגות מציעות שפע של אפשרויות אוכל טעימות.

עבור אותם קשישים ואהובים המעוניינים לתכנן את השייט שלהם, לנו יש כמה טיפים לשייט לקשישים כדי לוודא שזה הכי טוב שאפשר.

השקיעו בביטוח נסיעות

תשלום עבור שייט וכל הנסיעות הנלוות אליו זו השקעה רצינית, ולכן חשוב להגן על עצמך. אם תפספסו טיסה, תהיו חולים וצריכים לבטל, או לאבד את המטען שלכם, הדרך היחידה לכסות או להחזיר כל אחת מהעלויות הללו היא ביטוח נסיעות. בנוסף להגנה עליך לקראת הטיול שלך, ביטוח נסיעות יכול לכסות עלויות שהביטוח הרפואי הרגיל שלך אינו מבצע, כגון טיפול רפואי על כלי שיט עם דגל זר ונסיעה באמבולנס או שהייה בבית חולים במדינה זרה. בצע את המחקר שלך כדי למצוא בדיוק איזה סוג ביטוח אתה צריך ואיזו תוכנית יש את התעריף הטוב ביותר.

חבילה לכל אפשרות

הולכים לאקלים חם ויבש? הקפידו לארוז הרבה בגדים קלים ונושמים – אבל גם ארזו לפחות תלבושת חמה אחת ומעיל גשם, לכל מקרה. אתה אף פעם לא יודע מה יכול לקרות בים הפתוח, או בעצירת ביניים בלתי צפויה, ותרצה להיות מוכן לכל מצב.

בנוסף לאריזה לכל סוגי מזג האוויר, כדאי גם לארוז לכל מצב רפואי. תביא אספקה ​​של כל התרופות היומיות שלך, כמו גם פריטים ללא מרשם שאתה צריך מדי פעם, כמו טיילנול, תחבושות, נוגדי חומצה וכו'. אתה לא צריך להגזים (הבנת?), אבל זה ישתלם להיות מוכן. תלוי איפה הספינה שלך יש יציאות לנמל, ייתכן שיהיה קשה לאתר תרופות מסוימות, אם תזדקק להן. ואם הספינה מציעה למכירה תרופות ללא מרשם, הן יהיו זמינות בפרמיה.

היו בררנים עם חדר האירוח שלכם

חסוך את האנרגיה שלך להרפתקה ביבשה או כיף על הסיפון על ידי בחירת חדר אירוח נגיש בקלות, כגון אחד ליד מעלית, חדר האוכל או בריכת השחייה. חברות השייט מספקות מפות מקוונות של כלי השיט שלהן שבהן תוכלו להשתמש בעת בחירת החדר שלכם, כך שתוכלו לאתר פעילויות בהן אתם או יקירכם יתעניינו במיוחד ולתכנן את שהותכם סביב החלל הזה.

עם הגעתכם לחדר, אולי תרצו להוסיף קצת קישוט או כישרון אישי לדלת. מסדרונות ספינות תענוגות ודלתות חדרי אירוח נוטים להיראות דומים מאוד, ויהיו הרבה כאלה, אז זה יכול לעזור לקשישים לגרום לדלת שלהם לבלוט בדרך כלשהי. שאל את הצוות מבעוד מועד כדי לקבל אישור וללמוד על כל קישוטים או שילוט אסורים.

תכנן מראש עבור מטיילים בעלי יכולות שונות

אם יש לך או לאהובך מגבלות ניידות, צרכים תזונתיים מיוחדים או מוגבלות, כלול זאת במחקר שלך כשאתה מחליט איזה שייט להזמין. אם האתר של חברת השייט אינו מפרט את המידע הזה, התקשר אליהם ישירות כדי לברר אילו אפשרויות זמינות. חלק מחברות השייט דורשות גם מנוסעים עם מוגבלויות מסוימות לנסוע עם מלווה, אז זה גם משהו שצריך לברר לגביו. לספינות תענוגות רבות יש מספר מוגבל של חדרי אירוח נגישים, כך שאם זה משהו שתצטרכו, חשוב להזמין מוקדם.

עם קצת תכנון נוסף, שייט יכול להיות מהנה – ואפילו מועיל – לאלה שחיים עם אלצהיימר וצורות אחרות של דמנציה, כמו גם פרקינסון. לאחר בירור עם הרופא של יקירכם וקבלת הבירור, צור קשר עם חברת השייט כדי לברר אילו אמצעים יש להם עבור מטיילים עם יכולות קוגניטיביות שונות. לחלופין, שקול שייט שתוכנן במיוחד עבור אלה שחיים עם דמנציה, כמו אלה שמציעים עלית קרוז ונופש.

אנו מקווים שהטיפים הללו יעזרו לכם לתכנן שייט שתאהבו. לצאת ולטייל בעולם יכולה להיות חוויה נפלאה שמביאה שמחה חדשה ויוצרת זיכרונות מתמשכים.

טיפים לשייט לקשישים
תוכן עניינים
אהבתם? למה לשמור בבטן...
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email